top of page
4.png
1.png

HEK INVESTİNG NEDİR?

Hek Investing, bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Türkiye’nin 81 ilinden lisans, ön lisans ve lisansüstü öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleşecek olan sanal yatırım-portföy yarışmasıdır. Başlangıçta verilecek olan simülasyon parasını en yüksek seviyeye çıkartan yarışmacı, yarışmanın galibi olacaktır. Yarışmacıların yarışma içerinde pay piyasasında kullanması için 80.000 TL – VİOP için 20.000 TL simülasyon hesaplarına tanımlanacaktır. Yarışma 6 Kasım 2023 tarihinde başlayarak, 6 hafta (30 işlem günü) sürecektir. Bu doğrultuda yarışmadan hemen önce düzenleyeceğimiz kapsamlı bir “Yatırım Eğitimi” ile katılımcılarımızı hem turnuvaya hazırlamak hem de simülasyon platformunun kullanımını anlatmayı hedeflemekteyiz.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram
4.png

HEK INVESTING EĞİTİMİ

HEK Investing eğitimi, finans alanında uzman kişileri ağırladığımız yarışma öncesi etkinliğimizdir. Bu eğitimde yarışmacılarımız, yarışma platformu kullanımı ve yarışma hakkında bilgilendirilirken aynı zamanda finansal okuryazarlık temellerini de kazanmaktadır. Eğitimin ve yarışmanın temel amacı üniversite öğrencilerinde yatırım bilinci oluşmasına katkı sağlamaktır.

4.png

 AMACIMIZ;

Katılımcılarımıza; borsa ve yatırım bilincini kazandırmak, bu alanlara ilgisi olan insanlara kendilerini deneme fırsatı sunmak, kendilerini yatırım ve borsa alanında geliştirmesine katkıda bulunmak, önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencisi olan katılımcılarımızın finansal okuryazarlığını artırmak hedeflerimiz arasındadır. Katılımcılarımız; bu turnuva sayesinde nereye nasıl akıllıca yatırım yapılabileceğini, deneme yanılma yoluyla en risksiz şekilde yine üniversite öğrencileriyle rekabet halindeyken öğrenecektir.

4.png
bottom of page